İzmir Enternasyonal Fuarı 2017

0
13764
86. izmir enternasyonal fuarı 2017 konserleri.

izmir enternasyonal fuarı ve konserleri, 18 ve 28 Ağustos 2017 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. Fuara dair tüm detaylar İzmir’in en güncel şehir rehberi‘nde!

izmir enternasyonal fuarı 2017

Cazibe Merkezi: İzmir

Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan İzmir, tarihi boyunca ticari ilişkilerin yoğun yaşandığı bir liman kenti. İlklerin şehri olma özelliğine sahip olan İzmir, Türkiye’nin ilk fuarlarına da ev sahipliği yaptı. İzmir; 4 ana limanı, 12 özel rıhtımı ile beraber iç ve dış pazarlara erişimde lojistik avantajlarını en iyi şekilde kullanan kent. Yüksek yaşam kalitesiyle dikkat çeken İzmir; dünyanın en hızlı büyüyen 3. şehri. Türkiye’nin en büyük metropolu İstanbul’a, yapılmakta olan otobanla uzaklığı 3,5 saate inecek olan İzmir, yatırımcılar için tam bir cazibe merkezi.

86. izmir enternasyonal fuarı 2017.

Türkiye’nin 2. Büyük Ticaret Merkezi

Köklü ticari geçmişi ve haraketli iş yaşamı İzmir’i ülkenin en önemli şehirlerinden biri haline getirdi. Türkiye’nin ikinci büyük ticaret merkezi olan İzmir, yüksek yaşam standardı ve geniş çaplı üretim olanakları ile beraber hem ekonomik hem sosyal alanda rahatlık vaad ediyor.

8.500 Yıllık Tarih

Anadolu’nun ve Ege’nin zengin tarihlerinin renkli bir harmanı olan şehir; kiliseleri, sinagogları, camileri ve antik tapınakları ile tam bir hoşgörü şehri.Ekonomik ve sosyal olarak Türkiye’nin en dinamik şehirlerinden biri olmasını konumuna ve iklimine borçlu olan bu şehir pek çok medeniyetin ve kültürün de doğduğu yer. Persler, Antik Yunanlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar, kentin uzun tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı onlarca farklı uygarlıktan sadece bir kaçı.

Yılın 300 Günü Güneşli

Bereketin, bolluğun ve güzelliğin şehri; İzmir, Köklü geçmişi, masmavi denizi, uzun kumsalları, lezzetli yemekleri ve muhteşem iklimiyle Ege’nin incisi… 629 kilometrelik sahili, 45 mavi bayraklı plajı, şehir merkezinden denize ulaşım kolaylığıyla ayrıcalıklı bir şehir. Rüzgar sörfü yapmak isteyenlerin listesinde ilk sırada yer alan Çeşme, Alaçatı gibi sörf merkezlerine bir saat uzaklıkta yer alan İzmir, şehir hayatında da rahatlık vaad ediyor. Türkiye’nin ilk Cittaslow şehri (sakin şehir) olan Seferihisar’a yalnızca 45 kilometre uzaklıkta yer alan İzmir, hayata sakin bir hava katmak isteyenlerin de uğrak noktası.

Genç ve Dinamik Nüfus

Yüzde 42’si 30 yaşın altında olan 4.1 milyonluk nüfusu ile İzmir, genç ve dinamik iş gücüne sahip; yaşayan bir şehir. 8 üniversitesi, 110 bini aşkın öğrencisiyle nitelikli iş gücü havuzuna sahip, güven veren bir metropol.

İzmir Enternasyonal Fuarı 2017

Kültürlerin Buluşma Noktası Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İzmir; ülke tarihinin ilk fuarının da ev sahibi. 84 yıl önce savaşlara, kıtlıklara, krizlere rağmen düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ticaret fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler için büyük bir şenlik alanı. Her yıl farklı kültürlere ev sahipliği yapan fuar, havasını soluyan herkes için geçmiş ve geleceğin buluşma noktası. İzmirliler için ise bu büyük organizasyonun anlamı fuarın tarihi ile yakından ilgili. İEF’ye ev sahiplii yapan Kültürpark, kente Belediye Başkanı Behçet Uz’un armağını. Kültürpark ile özdeşleşen İzmir Fuarı da Atatürk’ün mirası… Bu nedenle İzmirli bir başka sever, bir başka sahip çıkar bu mirasa. Bu fuarda anılarını ve geçmişini saklar, geleceğini umut eder. Kültür, sanat, eğlence ve ticaretin buluşma noktası olan İEF, düzenlenmeye başladığı ilk günden bu yana her zaman değişime ve yeniliğe ev sahipliği yapmış bir fuar.

86. izmir enternasyonal fuarı 2017 konserleri.

Kültürpark

İzmir’in merkezinde bulunan Kültürpark; içinde koca bir tarihi, günlük yaşamı ve muhteşem ağaçları barındıran eşsiz bir zenginlik. Hem eğlendiren hem dinlendiren bu alan; doğayı, huzuru bir arada sunar… Kültürpark yıl boyunca; söyleşi, seminer, tiyatro, film gösterimleri, konserler ve sergilere ev sahipliği yapar. Kültürpark‘ın 5 ana giriş kapısı bulunur; Montrö, Lozan, 26 Ağustos, Cumhuriyet ve 9 Eylül. Bu isimler Türkiye tarihinin önemli kilometre taşlarıdır.

Kültürpark, İzmir yerleşke ve planlaması.

Şehrin En Yeşil Parkı

İzmir’in kalbinde 420 bin metrekare alanda kurulu Kültürpark, şehrin en büyük yeşil parkı. Parkın ilk bitkisi, 1 Ocak 1936’da dikildi ve Kültürpark‘ın kuruluş aşamasındaki ağaçlandırma çalışmalarında Rus araştırmacılar da örev aldı. 133 türde, 7 bin 724 bitkinin yer aldığı Kültürpark‘ta yoğunluklu olarak iğne yapraklı ağaç ve ağaççıklar kategorisi aktındaki türler bulunuyor. Anavatanı; Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu olan, pek çok bitki türü Kültürpark florasında yer alıyor. Çok farklı coğrafyalardan gelen bitkileri bünyesinde barındırdığı için uzmanlar, parkın bir arboretum (ağaç parkı) niteliği taşıdığını belirtiyor.

86. izmir enternasyonal fuarı 2017 konserleri.

Kültürpark’ın Sembolleri

Rus Pavyonu

Uzay kafes sisteminin ilk örneğinin uygulandığı çatısıyla, Soğuk Savaş döneminde Kültürpark‘ın en önemli simgelerinden biriydi. Bugün bu yapı, tenis kortu olarak kullanılıyor.

Paraşüt Kulesi

1937 yılında gençlerin havacılığa olan ilgisini arttırmak amacıyla yapılan Paraşüt Kulesi günümüzde hala aktif olarak kullanılmakta.

Kaskatlı Havuz

1953 yılında tasarlanarak yapılan havuz, iki yanında yer alan, kadın heykelleri ile Kültürpark‘ın akla ilk gelen simgelerinden birisidir.

Pakistan Pavyonu Sergi Salonu

İzmir Enternasyonal Fuarı’na yıllarca ülke pavyonu olarak hizmet veren yapı bugün sergi salonu olarak kullanılıyor.

İzmir Tarih ve Sanat Müzesi

2004 yılında İzmir Arkeoloji Müzesi‘nin teşhir kapasitesinin dolması sebebiyle müze, Kültürpark‘a taşınmıştır. Müzede taş Eserler Bölümü, Seramik Eserler Bölümü ve Kıymetli Eserler Bölümü olmak üzere 3 ana bölüm bulunmaktadır.

86. izmir enternasyonal fuarı 2017 konserleri.

Ticari ve Kültürel Bir Platform İzmir Enternasyon Fuarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ ev sahipliğinde, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) partnerliğinde ve T.C. Ekonomi Başkanlığı himayesinde gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı genel ticaret fuarıdır. İzmir Enternasyonal Fuarı; en fazla 4 saatlik uçuş mesafesi ile 3 milyar insana ticaret olanağı yaratmaktadır. Köklü geçmişini, 21. yüzyılın değişen ve gelişen yapısına uygun olarak her yıl farklı bir tema ışığında geleceğe taşımaktadır. İEF, dünyadaki teknolojik yeniliklerin sergilendiği bir platform olarak geleceğin ticaretine yön vermektedir. İEF yenilikleri ve teknolojiyi hem ticari katılımcıya hem de son kullanıcıya ulaştırmaktadır.

FACEBOOK YORUMLARI