Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi

0
1735
alsancak kıbrıs şehitleri
alsancak kıbrıs şehitleri

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi; bir ucunda Sevinç Pastanesi, diğer ucundaysa Çelebi Unlu Mamülleri‘nin bulunduğu 800 metre uzunluğundaki İzmir‘in en popüler caddesidir. Eğer Alsancak’a ilk kez geliyorsanız ve birisiyle buluşmanız gerekiyorsa; nerede buluşacağınız bellidir. Sevinç Pastanesi’nin önü… Herkesin önünde buluştuğu ama kimsenin oturup zaman geçirmediği Sevinç Pastanesi’ne başka bir yazımızda değineceğiz…

İki tarafı mağaza, restoran ve dükkanlarla çevrili olan, günün her saatinde insanların dolaştığı, hareketli bir caddedir Kıbrıs Şehitleri. Gecenin bir yarısında müzik yapan sokak müzisyenleri ve onların etrafında şarkı söyleyip dans eden insanları görebilirsiniz. Ya da günün ortasında bir protesto, kutlama veya yürüyüş yapan bir topluluğa denk gelebilirsiniz…

Alsancak Kıbrıs Şehitleri‘ne bağlanan Cumbalı Sokak, Gazi Kadınlar Sokağı, Muzaffer İzgü Sokak gibi bar ve meyhanelerin olduğu sokaklar var. Halk arasında bu sokaklara barlar sokağı deniyor. Bu sokaklarda her türlü insana hitap eden konsept mekanlar bulmak mümkün.

Alsancak, Gazi Kadınlar Sokağı.

En kısa zamanda bu sokaklarda bulunan mekanları da tek tek listeleyeceğiz. İşin özü; İzmir’e geliyorsanız en azından bir gününüzü Alsancak‘a ayırın. Alsancak‘ta sadece Kıbrıs Şehitleri yok. Kordonuyla, Sevgi Yoluyla, Gül Sokağıyla Alsancak bir başkadır.

Alsancak’ta yapılacak şeyler

Alsancak hakkında daha detaylı bilgi veren ve Alsancak’ta yapılacak şeyleri konu alan yazımızı okumak için buraya tıklayın.

alsancak kıbrıs şehitleri

FACEBOOK YORUMLARI